Top inline stezky v Praze. Pro začátečníky i milovníky rychlojízdy

5. dubna 2023

Jaro si dává pěkně na čas. Taky už se nemůžete dočkat, až cvakne přezka a vy se konečně po dlouhé zimě rozjedete na inlinech? Dali jsme pro vás dohromady tipy na trasy a stezky, na kterých si jízdu na kolečkových bruslích užijete na maximum.

Kousek zeleně v centru města. Vyjeďte na Letnou

Něco blízko, co je dostupné z metra i tramvají? Park na Letné přímo vybízí k tomu to v práci brzy odpoledne zabalit, hodit batoh na záda a jet se projet. Je to příjemná kratší trasa blízko centra města, ideální na fitness nebo rekreační bruslení

Dva a půl kilometrů dlouhý okruh, případně přilehlé asfaltové trasy si vychutnají ti, kteří si rádi užívají nenáročný styl jízdy. Pokud si rádi zabruslíte ve všední den v týdnu, nebo potřebujete jednodušší trasu, abyste se mohli na bruslích teprve naučit, je Letná pro vás ideální. Stejně tak, pokud jdete na brusle s malými dětmi. Ač je v odpoledních a podvečerních hodinách stezka frekventovanější, trasa není náročná a povrch bývá udržovaný, na první krůčky na inlinech je tak ideální.

Na Letnou dojedete tramvají i metrem. Metro A zastávka Hradčanská nebo tramvajovými linkami 1, 8, 12 zastávka Sparta, případně 12 nebo 17 na Letenské náměstí.

Z Braníka do Zbraslavi. Krásných 16 kiláků

Najedete z ulice Na Mlejnku a dalších 8 kilometrů tam a 8 zpátky vás čeká krásný výhled na Vltavu a pohled do zeleně. Cestou minete třeba workoutové hřiště (to kdybyste si chtěli celkový trénink zintenzivnit!), fotbalgolf, kde můžete nechat chvíli odpočnout nohám a potrénovat svůj hod, a také spoustu stánků s občerstvením. 

Na konci trasy ve Zbraslavi vás čeká občerstvení o něco větší, a u něj velké dětské hřiště. Trasa je to ideální pro rodiny s dětmi, přímo u stezky se nachází Areál Vltavanů, obrovské hřiště plné lanových drah a prolézaček. 

Co se týče náročnosti terénu, stezka je dlouhá tak akorát, a kdyby třeba menší děti přece jen na konci už nemohly, ze Zbraslavi se dá pohodlně dojet vlakem. Povrch je rovný a udržovaný, stezka je však v některých úsecích užší, spíše než na první učení se na inlinech tuto trasu doporučujeme aspoň trošku zkušeným sportovcům. V letním období využívají trasu bruslaři i cyklisti, a tak je tu celkem provoz.

Ladronka - kvalitní dráha, občas velký provoz

Dráha je to kvalitní, možná i jedna z nejkvalitnějších v Praze, je i dobře dostupná a to jak MHD (tramvaj 22 nebo 25 do zastávky Vypich, případně autobusy 180 a 191), tak i autem, u dráhy je parkoviště. Dobrý podmínkám a dobré dostupnosti ale odpovídá i provoz přes jarní a letní měsíce… Na spoustu lidí se ale dá zvyknout, občas se sice u stánků s občerstvením tvoří fronty. 

U stezky najdete i dětské hřiště a vedle něj hřiště na beachvolejbal. Stezka je dělaná jako jeden okruh, má krásných 4,2 km, trasa je to ale mírně náročnější, čekají vás kopce nahoru i dolů, ale není to nic, co by lehce pokročilý bruslař nezvládnul.
 

Větší klid, rozmanitá trasa a výhled na řeku. Vyjeďte do Troji

Stezka je rozmanitá, čeká vás stoupání, klesání, ale i zatáčky po rovince nebo z kopce (tam pozor!). Celá trasa má velmi kvalitní povrch, některé úseky jsou ale trošku těžší, doporučujeme, pokud na bruslích nejste úplný začátečník.

Po celou jízdu je stále na co koukat. Celá stezka se táhne podél Vltavy, kousek i podél trojské ZOO. Po cestě je spoustu stánků s občerstvením. Ty jsou rozptýleny po celé cestě, a tak se u nich netvoří dlouhé fronty. Pokud vyjedete autem, zaparkovat se dá hned u mostu Barikádníků v Troji (parkoviště je asi pro 30 aut), když se vydáte v dopoledních hodinách, místo seženete. 

Trasa je sjízdná od mostu Barikádníků až do Brnek k Roztocké ulici, kousek je místní zámek a vodojem.

Když pojedete MHD, tramvají je to na zastávku Trojská (tram. č. 1, 5, 17). Chcete si trasu zpestřit? Cestou minete Přívoz Sedlec, tam se můžete nalodit a plout až do Zámků a užít si výlet vltavským údolím. A pokud chcete, na bruslích se můžete vydat i na místní tenisové kurty, které najdete kousek od startu.

Celá stezka má úžasných 17,2 km tam i zpátky, a tak se i v sezoně cyklisté a bruslaři rozptýlí a jízda je velmi příjemná.

Lesopark Letňany? Skvělý pro začátečníky i odpolední vyjížďku

Jestli chcete naučit děti na inlinech nebo si na hoďku po práci rekreačně zajezdit, vyjeďte do Letňan. Dva kilometry dlouhý ovál v nenápadném lesoparku na okraji Prahy mezi Letňany a Kbely  využívají inline bruslaři i maminky s kočárky nebo lidé jen tak na procházku. Kvalita povrchu je na dobré úrovni, na cestě však bývají vlivem provozu nanesené kamínky, na to pozor, zvlášť, pokud ještě na bruslích nemáte stoprocentní jistotu.

Trasa je jeden rovinatý ovál, ale i když jezdíte stále dokola, užívat přírody a pohledu do zeleně si můžete naplno. Chvíli si budete připadat, jako byste snad ani nebyli v Praze.

Občerstvení u stezky nenajdete žádné, případně můžete přejet do Čakovic k tenisovým kurtům, je to však přes vlakový přejezd, což je pro začátečníky nebo malé děti náročné. Děti ocení i přilehlé hřiště ve tvaru letadla.

Pokud pojedete autem, zaparkujte na parkovišti u ulice Toužimská u autobusové zastávky, MHD pak busem č. 201 na zastávku Toužimská nebo Kbelský lesopark, což je 10 min od metra Letňany.

Bruslení na rychlost? Zkuste ovál v Běchovicích

Krásných 333 metrů dlouhou dráhu nacházející se v areálu v ulici na Korunce využívají ti, kdo si rádi poměřují své síly s ostatními bruslaři. Na oválu se často pořádají závody v inline bruslení, najmout si můžete i trenéra, který vám pomůže se správnou technikou a dovede vaši rychlou jízdu na inlinech k dokonalosti. 

V Běchovicích mají i vlastní inline oddíly, pro děti i pro dospělé. Na závody se však můžete registrovat i bez povinnosti být součástí oddílu, startovné stojí pár desítek korun a najdete tu všechny kategorie – od dětí začátečníků až po dospělé profíky.

Na ovál se nejlíp dostanete MHD busem č. 109, zastávka Běchovice, nebo busy č. 163, 209, 221, 250 nebo 262, opět zastávka Běchovice. 

Z velkoměsta pryč? Vyjeďte na brusle do Brandýsa

Rádi byste na chvíli z města vypadli někam trošku dál? 13,4 km dlouhou stezku (tam i zpět) v Brandýse nad Labem si zamilujete. Oproti Praze téměř žádný provoz, čerstvý vzduch a příroda tak nádherná, že přímo vybízí k tomu občas na trase zastavit a jen se kochat pohledem do zeleně. 

Po čtyřech kilometrech jízdy narazíte na občerstvení s výhledem na řeku, na stánky s občerstvením je však jinak tato stezka chudá. Kvalita povrchu je ucházející, občas narazíte na praskliny a hrboly způsobené kořeny stromů, jinak je však stezka na dobré úrovni. 

Pokud vyrazíte autem, v Brandýse jste z Prahy za chviličku, parkování u stezky je však o něco horší. Čeká vás delší jednosměrná úzká cesta po panelech a parkoviště je v sezoně zatravněné, na stezku vás tedy čeká kus cesty trávou na bruslích. Případně doporučujeme využít parkoviště v Kostelci, kde s přístupem není žádný problém.

 

A co vy? Jakou trasu máte v naší matičce měst a jejím okolí nejradši? Preferujete městské parky nebo výlety do srdce přírody, daleko od civilizace?
 

A jaké brusle vybrat, pokud právě začínáte? Vybrali jsme pro vás tyto modely z nové kolekce K2:

Nebo na inlinech jezdíte už nějaký ten pátek a chcete zažít pořádnou jízdu? Tak omrkněte tyhle kousky:

A pokud vyrážíte bruslit celá rodina, na skladě máme i rostoucí modely inlinů pro děti. Brusli lze přizpůsobit na 5 velikostí, takže poroste s nohou dítěte.

 
 

Zpět na seznam novinek

Facebook Inlinepro.cz
Instagram Inlinepro.cz