Kolečkové brusle jako dárek pod stromeček

1. prosince 2021

Inline bruslení je v posledních letech jedním z nejoblíbenějších letních sportů. A není se čemu divit, při jízdě na kolečkových bruslích nejen posílíte a protáhnete celé tělo, ale hlavně si užijete spoustu zábavy. Inliny zbožňují děti i dospělí a v žádném věku není pozdě se na kolečkových bruslích naučit!

 

Podle čeho brusle vybrat? 

Jak a jakým způsobem bude kolečkové brusle obdarovaný používat? Bude je mít na rekreační bruslení po městských stezkách, nebo s nimi bude podnikat náročnější jízdy? Chce se na inlinech teprve naučit, nebo už na nich jezdí nějakou tu chvíli a přál by si model, který splní všechny jeho náročné požadavky?

Všeobecně nejoblíbenějším typem jsou fitness brusle. Jsou skvělé na aktivní bruslení na stezkách, asfaltových plochách a chodnících. Díky nim se dostanete do formy a zpevníte postavu. Fitness brusle bývají tužší, ale pohodlné, a hlavně velmi stabilní. Fitness bruslí najdete na našem e-shopu obrovské množství.

 

Půjde o dárek pro začátečníka? 

Jestli obdarovaný s in-line bruslením teprve začíná, lépe se mu bude bruslit na bruslích s menšími kolečky. Kolečka u fitness bruslí se dělají v rozmezí 70 – 125 mm, dětem a těm, kteří se teprve učí, postačí ta nejmenší, tedy 70, 76 nebo 80 mm.

Rozdíly nejsou ale jen ve velikosti koleček, ale v jejich tvrdosti. Ta menší bývají většinou i měkčí. Tvrdost se značí pomocí písmene A a číslem, nejměkčí bývají 74A a nejtvrdší 100A. Měkčí kolečka lépe kopírují povrch a snáze zvládnou nerovnosti, začátečníka tak pak při jízdě jen tak něco nerozhodí.

Dětské kolečkové brusle a brusle pro začátečníky se většinou dělají s plastovým rámem. Ten pohlcuje vibrace a dopřává tak bruslaři větší stabilitu. Jízdu na stezce si bruslař užije s fitness modelem bruslí Bauer RS SR.

Rekreační sportovkyně, které preferují hlavně pohodlí, ocení brusle K2 Alexis 80 PRO s antipachovou úpravou. Nohu v nich dokonale zafixujete jedním pohybem díky rychloupínacímu systému. Pohodlná je tak nejenom jízda, ale i nazouvání a vyzouvání brusle. Chybu neuděláte ani s kolečkovými bruslemi Rollerblade Zetrablade W.

 

Zkušený inline jezdec 

Pokud už váš sportovec jezdí na bruslích několikátou sezonu a vy tušíte, že začátečnické brusle by bylo dobré vyměnit za lepší model, sáhněte po těch s velikostí koleček 90 mm a s o něco vyšší tvrdostí.

Zkušenější bruslaři ocení rychlejší jízdu na větších kolečkách, inliny s tvrdšími kolečky budou mít navíc delší životnost

Dámy, které to na bruslích umí, si užijí model K2 V02 S 100 W. Stylové brusle umožní efektivní přenos síly a zajistí perfektní stabilitu, díky vnitřnímu odvětrávání ze noha v brusli nepřehřívá, fixace nohy je díky systému Speed Lacing možná opět jen jedním jediným zatažením.

Brusle navíc pohltí i velkou část otřesů, jízda tak bude ještě plynulejší a zábavnější. Oproti ostatním modelům jsou navíc tyto brusle úžasně lehoučké. Prostě jízda, jak má být!

 

Pro neohrožené bruslaře 

Miluje váš blízký adrenalin? Ti, kterým nestačí jen tak něco, si užijí kolečka s velikostí 100 – 125 mm, na kterých to jezdí opravdu parádně. Taková kolečka mívají většinou nejvyšší tvrdost, chce to tedy s jízdou na in-linech opravdu zkušenosti.

Kolečkové brusle pro ty, kterým obyčejná rychlost nestačí, mívají kovový rám. Kolečkové brusle s kovovým rámem lépe drží stopu a umožní větší rozmach.

Máte doma chlapa, který potřebuje na bruslích pořádně řádit? Nadchnou ho Kolečkové brusle Ultra Wheels Sabotage s tvrdými a odolnými kolečky určené na agresivní a rychlou jízdu.

 

A jak vyberu velikost kolečkových bruslí? 

Velikost bruslí jednotlivých značek se může lehce lišit. Pro co největší jistotu jsme si pro vás připravili tabulky velikostí kolečkových bruslí jednotlivých výrobců.

Není výjimkou, že kolečkové brusle pro děti mají posuvnou velikost. Dětská noha totiž může vyrůst klidně i dvakrát do roka, a tak abyste nemuseli kupovat neustále nové inliny, vyřešíte to takto. Po starším dítěti pak může kolečkové brusle zdědit sourozenec.

 

Má váš sportovec pořádné chrániče? 

Není to jen o kvalitních bruslích. I zkušení jezdci se musejí chránit, pády umí být nepříjemné a nikdo nechce přijít z odpoledne na stezce odřený a s modráky. Chrániče loktů, kolen a zápěstí můžete koupit samostatně nebo v sadě.

Pro ženy a holky jsou na našem e-shopu nejoblíbenější chrániče Fila Wow W, hodí se na rekreační a fitness inline bruslení. Jsou z prodyšného materiálu, vybrat si můžete ze tří velikostí. Mezi pánskými chrániči to jsou K2 Performance M, které na sobě navíc mají reflexní prvky pro maximální bezpečnost. A klouby dětí ochrání sady chráničů pro kluky a pro holky.

Nezapomínejte ani na helmu. Pokud na bruslích stojí začátečník, je ochrana hlavy nezbytná. A stejně tak by nošení helmy neměli zanedbávat ani protřelí bruslaři. Zranění v oblasti hlavy není dobré brát na lehkou váhu.

 

Někdy stačí jen vyměnit kolečka 

Občas přestává dostačovat velikost koleček, i když je samotná bota brusle ještě skoro nová a plně funkční. Když sportovec zatouží po větších a tvrdších kolečkách, se kterými bude jízda rychlejší, vybrat mu můžete nová kolečka podle jeho představ. Ta stará pak stačí jen vyměnit a uvidíte, že to najednou bude úplně jiný pocit!

 

Hraje inline hokej? Obyčejné kolečkové brusle nestačí 

Pokud chcete pod stromečkem potěšit vášnivého hráče inline hokeje, běžnými kolečkovými bruslemi mu úsměv na tváři nevykouzlíte. Brusle na inline hokej mají stejnou botu jako brusle na led a hlavní rozdíl je v použitých kolečkách, ta jsou u bruslí na inline hokej rozestavěná jinak. Některé modely mají dokonce i zadní kolečka větší než ta přední, pohyb se tak hráči lépe kontroluje, rychleji mění směr a reaguje na hru. Při inline hokeji by měl být dokonale chráněný nárt a zpevněný kotník, hokejistovi by měly brusle zkrátka dopřát perfektní stabilitu.

S brusli na inline hokej se ale dá i vyjet na stezku a zabruslit si jen tak pro radost. Opačně už to jde ale hůř – s fitness bruslemi se inline hokej bude hrát obtížněji. Hokejistu potěší model CCM Tacks 9060R SR s pevným rámem a měkčími kolečky.

 

Pořád ještě nevíte? 

Jestli jste se stále nerozhodli, který model bruslí bude pro vašeho sportovce nebo sportovkyni to pravé, nezoufejte. Na Štědrý večer udělá obrovskou radost i poukaz na nákup a radost bude dokonce dvojnásobná – poprvé při rozbalení poukazu, podruhé při nákupu špičkových inline bruslí!

Naše inline centrum najdete na Praze 1 na ulici Dlážděná 3, budeme se na vás těšit!

Tým inlinepro.cz vám přeje pohodové Vánoce a celý nový rok v pohybu!

Zpět na seznam novinek

Facebook Inlinepro.cz
Instagram Inlinepro.cz