Jak pečovat o kolečkové brusle

19. května 2017

Aby vám vaše brusle dlouho a dobře sloužily, musíte jim věnovat náležitou péči. Co všechno je potřeba udělat a jak často? Přečtěte si náš návod.

Po každé jízdě

Vždycky, ale opravdu vždycky, když přijedete z vyjížďky, brusle očistěte, vytáhněte z nich vložky a nechte je vyschnout. Poté každou botu ještě vystříkejte dezinfekčním sprejem.

Pravidelná výměna koleček

Kolečka na bruslích se postupně sjíždí a je potřeba kontrolovat, jestli už to není moc. Jakmile vidíte, že je některé kolečko na jedné straně již trošku opotřebované, prohoďte pořadí koleček mezi sebou - první za třetí a druhé za čtvrté. Abyste sjížděli obě strany rovnoměrně, přehazujte je i navzájem mezi pravou a levou bruslí.

Spolehlivé přezky a tkaničky

Pro bezpečnou jízdu musí být noha v botě pevně, stabilně a zároveň pohodlně upnuta. Kontrolujte proto i stav přezek nebo tkaniček.

Čištění a promazání ložisek

Jakmile se vám ložisko zadře, je pozdě bycha honiti. Předejít tomu můžete jejich pravidelným čistěním a promazáváním. To, že ložiska potřebují údržbu, poznáte snadno podle toho, že jsou hlučná a špatně se otáčejí.

Čištění ložisek je není úplně jednoduché, proto doporučujeme si před samotným čištěním nastudovat co nejvíce informací, nebo se rovnou obrátit na odborníka.

Brzda pro všechny případy

Se sjedou brzdou nezastavíte a jízda začíná být nebezpečná. Někteří výrobce na brzdových špalících vyznačují rysku, podle které poznáte, že už brzda dosloužila. Pokud jste takovou rysku na své brzdě nenašli, řiďte se zvednutím špičky při brzdění. Pokud je příliš vysoké, je čas na výměnu.

Kompletní údržbu bruslí byste měli provádět alespoň na konci sezóny před uložením bruslí. Na začátku nové nezapomeňte zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku. Odměnou za péči, kterou svým bruslím dopřejete, vám bude skvělá a pohodlná jízda bez problémů.

Zpět na seznam novinek

Facebook Inlinepro.cz
Instagram Inlinepro.cz