Bruslení s dětmi – kde, co a jak?

25. května 2017

Inline bruslení je sport, který děti baví. Má vše, po čem dětské srdce touží – spojuje adrenalin, zábavu, rychlost a volnost pohybu. Jak to zařídit, aby bylo bruslení vždy jenom zábavou a nedošlo k pláči a smutným obličejům?

Dobré vybavení je základ

Na inline bruslení toho moc nepotřebuje. V tom spočívá krása tohoto sportu. Ovšem o co méně vybavení pořizujete, o to kvalitnější byste měli pořídit. Jde totiž přece jenom o zdraví vašich dětí.

Chápeme, že mnohým rodičům se nechce investovat do kolečkových bruslí za tisíce. Častým argumentem bývá: „Stejně z nich za chvilku vyroste, to nemá cenu kupovat něco dražšího.“ Stejně jako u bot, jde i u kolečkových bruslí o správný vývoj nožek vašeho dítka, proto byste ani v této oblasti neměli šetřit. Skvělým řešením jsou inline brusle s tzv. rostoucí botou. Můžete je zvětšit až o 5 velikostí a dětem tak při správné péči vydrží mnohonásobně déle.

Prohlédněte si na nabídku dětských a juniorských inline bruslí

Nezapomeňte také koupit kvalitní chrániče na lokty, kolena a ruce. To jsou části těla, které si děti při pádu zraní nejčastěji. Vzpomeňte si na své vlastní dětství, že i když jde o obyčejnou odřeninu, není to nikdy nic příjemného.

Prohlédněte si nabídku dětských chráničů

Co rozhodně nesmí v základní výbavě chybět, je helma. Pro inline bruslení se používá jiný typ helem, ovšem využít můžete i klasickou helmu na kolo.

Prohlédněte si nabídku dětských helem

Další vybavení je už čistě záležitostí vaší volby. Můžete např. pořídit sportovní oblečení pro rychlejší odvod potu, různé odrazky a další doplňky.

Učit sami nebo zapsat do kurzu?

Naučit děti bruslit můžete sami. Je to stejné jako při jízdě na kole. Důležité je postupovat po malých krůčcích, na dítě netlačit a do ničeho ho nenutit.

Pokud však budete chtít mít jistotu, že vaše dítě bude jízdu na bruslích ovládat na 100 %, doporučujeme zapsat ho do kurzu inline bruslení. Děti se v něm totiž naučí nejen jízdu na bruslích, ale i jejich plné ovládání v zatáčkách, jak padat, aby předešly závažným zraněním a v některých kurzech i nějaké základní triky na bruslích.

Škol a kurzů inline bruslení je na trhu nepřeberné množství a určitě jsou i ve vašem městě, i když o nich zatím ještě nevíte. Stačí chvilku hledat na internetu nebo se poptat po známých. Zvolit obvykle můžete mezi pravidelnými odpoledními lekcemi, víkendovým kurzem nebo třeba letními příměstskými tábory.

Z výuky bruslení je snadné udělat obrovskou zábavu. Stačí do ní zapojit různé hry, na kterých si zároveň procvičí své bruslící schopnosti.

Kam vyrazit na brusle s dětmi

Protože děti na bruslích nebývají často tak jisté v kramflecích jako dospělí, může je rychle okolo jedoucí cyklista nebo bruslař rozhodit. Doporučujeme proto volit cyklo nebo inline stezky s menším provozem, zato kvalitním a rovným povrchem.

Inspirovat se vhodnými stezkami ve vašem kraji můžete na našich sociálních sítích nebo na stránkách inline-online.cz

Stezky pro hlavní město Praha

Stezky pro Jihočeský kraj

Stezky pro Jihomoravský kraj

Stezky pro Karlovarský kraj

Stezky pro Královéhradecký kraj

Stezky pro Liberecký kraj

Stezky pro Moravskoslezský kraj

Stezky pro Olomoucký kraj

Stezky pro Pardubický kraj

Stezky pro Plzeňský kraj

Stezky pro Středočeský kraj

Stezky pro Ústecký kraj

Stezky pro kraj Vysočina

Stezky pro Zlínský kraj

Zpět na seznam novinek

Facebook Inlinepro.cz
Instagram Inlinepro.cz