5 důvodů, proč si pořídit dámské kolečkové brusle

8. června 2017

Dnes už není jediný rozdíl mezi dámskými a pánskými inline bruslemi jenom v barvách. Tady je 5 důvodů, proč by ženy měly uvažovat o koupi bruslí určených speciálně pro ně.

#1 Konstrukce přizpůsobená potřebám něžného pohlaví

Ženy a muži mají odlišnou stavbu těla. I pokud váží stejně jsou fyziologické rozdíly natolik výrazné, že konstrukce brusle musí být postavena jinak.

#2 Odlišná stavba chodidla

Ženské chodidlo je zpravidla menší a užší. Od toho se odvíjí i rozměry bruslařské boty. V pánských bruslí může žena často „plavat“, protože jí bota bude příliš široká.

#3 Speciálně tvarovaná bota

Nejen chodidlo, ale i celková stavba dámských nohou je jiná. Ženy mívají obvykle užší kotníky, ale širší lýtko než muži. Proto mají dámské brusle v zadní části boty nižší a širší horní část pro co největší pohodlnost.

#4 Bota jako pírko

Dámské brusle budou vždy o něco lehčí než pánské. Opět je to dáno ženskou fyziologií. Lehčí brusle umožní jejich lepší ovladatelnost a šetření energií, kterou využijete pro další jízdu.

#5 Levné vs. drahé

Doporučujeme pořídit si kolečkové brusle od renomovaných značek, které zaručují kvalitu zpracování. Každý výrobce uvádí na trh několik řad bruslí s různou cenou, aby uspokojili poptávku všech svých zákazníků.

Zpět na seznam novinek

Facebook Inlinepro.cz
Instagram Inlinepro.cz