3 tipy, kam vyrazit na brusle do Evropy

28. června 2017

Jezdit na inlinech nemusíte jenom po českých luzích a hájích. Klidně je přibalte i do kufru na dovolenou. Že ještě nemáte žádnou dovolenou naplánovanou? V tom případě koukněte na naše tipy, kam vyrazit!

#1 Německo – na skok k sousedům

K nejznámějším a nejoblíbenějším německým inline lokalitám patří areál Fläming-Skate a trasy okolo Lužických jezer.

Fläming-Skate najdete jižně od Berlína. 230 km tras se širokými stezkami, sametově jemným povrchem lemovaným stromy a po cestě spousta útulných hospůdek, kde si můžete skvěle odpočinout.

Lužická jezera vznikla zatopením vytěžených uhelných dolů. Tím vznikla dechberoucí soustava umělých jezer s písčitými plážemi a čistou vodou. Desítky kilometrů cyklostezek s hladkým povrchem si užijí začátečníci i zkušení bruslaři.

#2 Slovensko – dva jednou ranou

Z Bratislavy vede 70 km dlouhá stezka až k vídeňskému Prateru. Jedním tahem tak navštívíte dva státy, které mají rozhodně co nabídnout.

Tahle trasa svou délkou a náročností rozhodně není pro každého. Stezka vede po levém břehu Dunaje. Projedete lázeňským resortem Bad Deutch Altenburk nebo cestou můžete navštívit staré římské sídliště Petronell-Carnuntum.

Vídeň je město bruslařům zaslíbené. Doporučujeme navštívit Dunajský ostrov s 21 km stezek. Pokud si budete chtít od bruslení odpočinout, můžete si tady pinknout volejbal nebo tenis, zaplavit si nebo si užít projížďku na lodičkách.

#3 Barcelona – nachytejte bronz

Není lepší kombinace než žhavé slunce, šumící moře a svěží vánek ve vlasech. Barcelona uvítá všechny milovníky inline bruslení, kteří hledají pohodu a klid.

Největší zážitek z bruslení si odnesete ze stezek u pláže Port Olimpic. Najdete tady trasy pro chodce, běžce, cyklisty i inline bruslaře. Cestou můžete nakouknout do mnoha obchůdků kolem promenády. Hodně z nich se specializuje právě na inline brusle. A až vám bude horko, tak prostě skočíte do moře.

Zpět na seznam novinek

Facebook Inlinepro.cz
Instagram Inlinepro.cz